Chovatelská stanice Ninya Órë

co je coursing

27.08.2008 18:50

 

   „Takto lidi říkaj té super hře, jak běháme s psíma klukama a holkama za tím šustícím lumpem, a když ho chytnem tak ho můžem požvýkat a taky někdy trochu potrhat. To je bezva!!! „ … Tak asi tak by vám řekl Amonek co je coursing

No, jinak trochu odborněji řečeno cílem coursingu je ulovit kořist, kterou představuje střapec z igelitu tažený navijákem. Dráha dlouhá 700 metrů je navržená tak, aby psi museli projevit své schopnosti lovu. Startují vždy dva psi stejné rasy a stejného pohlaví, kteří jsou od sebe odlišeni bílou a červenou dečkou. Běží na trati, kde se několikrát mění směr, překonávají přírodní, lehce kopcovitý terén s překážkou. Dostih se běží na dvě kola, které se od sebe navzájem liší místem startu a překážkou. Všechny překážky jsou upraveny tak, aby nedošlo k jakémukoli zranění. Výkon psů je hodnocen rozhodčími podle pěti kritérií: rychlost, úsilí při pronásledování, inteligence, obratnost a odolnost, tyto kritéria jsou samostatně bodována, celkový maximální počet bodů jednoho kola je 100 bodů, aby pes mohl postoupit do druhého kola, musí v prvním kole získal alespoň 50 bodů J.

 

    

Stránečky našeho coursingového sdružení : https://www.mscoursing.com/  pojďte kouknout , dozvíte se zde vše o coursingu !!!

A tady si můžete prohlídnout náš zpravodaj  : https://www.mscoursing.com/  - Tlapky v trapu ... 

Coursing je naše zábava, možnost setkání se s našimi nejbližšími kamarády, se kterými jsme téměř denně v kontaktu přes internet, také radost a pro Amonka velká láska a myslím , že můžu říct , že i práce ! Je prostě do coursingu blázen :o) !!!

 

 

 

 

Kopírování textů a fotek z těchto stránek je bez svolení autora zakázáno !!!

Vytvořeno službou Webnode

TOPlist