Chovatelská stanice Ninya Órë

coursing ve Slavětíně

27.08.2008 18:52

 

víkendík s MSC ve Slavětíně :-)

Tento víkend byl prostě.... SUPEEER !!!

V pátek jsme vyjeli s bráchou Jírou, Freyunkou, AmNio z Olomouce po 13hodině a kolem 16 h. jsme byli na místě. Vybalili  jsme se na pokoji, obsadili postele :) a rovnou šli běhat. Amíček si zaběhl sám Nína se pokusila o párovej běh s minibulici Kačkou ale nějak to nezmákla :-), Kačka jí zdrhla a Ní se ztratila...a malá Freyuna si zaběhla svůj první coursing a myslím že bude dobrý běžec :-) ! A také si vyzkoušela vyšší lavičky a taky "houpačku", přes kt.chodila jakoby nic, je moc šikovná !!!Druhé běhy jsme už v pátek neběželi.Pak dorazila Renča s Fafou a později - před večeří - Domeček s Kubíkem a Gezou a Majou! Psí kluci po minutce hučení zapojili mozkové buňky a zjistili že to sou bráchové a byl klid a i košíky šli z hubiček dolů ... :o) - jejich víkend končil tím že na sobě téměř leželi a spokojeně se o sebe opírali :-) Obrazek!!!Po večeři jsme kecali, pili bílej rumík s kolou a celkem brzo vytuhli :-) !

Sobota byla víc než náročná, ale skvělá! Ráno licenčky a trenály (udělaly jsme s Renčou přejímku) Nína dnes běžela Beníkem - stafbulíček - kt.jí ale předehnal a pak když střapeček "vběhl" na kopeček a Ní na něj už neviděla , tak se trochu ztratila a šla ho pro jistotu hledat rovnou do cíle, kde opět zakillovala úžasně...ona je hold takový killer :o) ! Dnes jsem pochopila že za Nínu nemá smysl platit víc jak trénink neb když běžela 2.běh -opět- s Beníkem a ten ji zase předběhl, tak se zase ztratila a šla hledat střapeček zase k cíli. Am běžel s Gezánkem a to -dle slov přihlížejících- byl krásný běh, plný spolupráce a nadhánění si kořisti :-) ! Freyík běžela dokonce v páru- s malým Tokratkem což je australáček stejně starý jako náš prcek - jejich předstartovní hrátky je asi trochu vyčerpali, neb dráhu s nimi museli běžet i páníci a mohutně povzbuzovat, ale štěnítka byla moc moc rozkošná :-)! Po obídku se šlo do podzemí ve Slavonicích! V naší skupince s námi šli : samo náš celý pokoj (bez Renči+Frey+Ní a Fa),Natálka s Albikem-argentiní polomiminko :-) ! , Markétka s Jírou a  se psí "babičkou" a Vikinkou, Majka+Petr s Beníčkem, Jarda + Danča s Dayunkou(stafordice). V podzemí se nám na chvíli šprajcl Albínek ale je to šikula a nakonec vše krásně zmákl, byť pak vypadal jak dalmatínek :-) Obrazek!, ale všem se nám tam moc líbilo a moc děkujeme paní průvodkyni za super prohlídku (já byla tady v podzemí už po druhé, ale šla bych hned znova :-) !). Po vynoření se na světlo světa jsme si zasloužili odměnu a tak jsme šli do cukrárny a poseděli jsme na náměstíčku :-), bylo to moc fajn a Dayuška mě obdařila ještě navíc totálním umytím obličeje :-)!!! Odpoledne jsme si šli každý individuálně na výlet-my jeli na hrad Landštejn, ale parkoviště bylo přímo pod ním, takže vychajdu jsme si museli najít sami, ale našli,a pěknou... Po cestičce lesíkem pod hradem, šli jsme kolem nádherných skal a kamenů a házeli jsme psíkům balonky, no ti byli uplně nadšení :o) !Došli jsme k malé kapličce, kde jsme do knihy návštěv pisli pár řádků a šli zpět. Po cestě jsme se ještě stavili kouknout na řapík, kt hl.kluky zajímal a jeli celí utahaní zpět na penzionek, kde padli "za vlast".Večer se zase kecalo a popíjelo ve společenské místnosti, teta Barča některým věštila svatbu či dítě atd, no prostě byla sranda :o) !!!

V neděli jsme měli daší coursing,opět jsme s Renčou dělaly přejímku, tentokrát trochu za horšího počasí a tak se z nás staly tak trochu kapucínky :-)). ObrazekAm si zaběhl s Falinkou a podruhé s Gezánkem a Majou dohromady :-) !Věděli jsme že si kluci budou chtít nadběhnout, a tak se jim postavila z lidí řada, aby museli běžet rovně za střapcem, no Am chytrolín si našel malou skulinku mezi lidma a šmejdík jeden mezi nimi proběhl a nadběhl si, ale bylo to moc fajn pokoukáníčko ! 1. běh běžela Niobe solo a to jí šlo náramě, střapec "běžel" její rychlostí (i když sem koukala jak rychle Nína běží a to nejen její klasicky sprint zezačátku, ale celou dráhu!), prostě běžela perfektně, byla sem na ni hrdá :-)) ! Takže má "solovku splněnou" hihii !!! a 2. běh...no to byl běh :-)) - běžela s dvouma bobtailama (dospívavší štěnata) a Anubiskem (basendzi). Kupodivu běžela krásně se psama, dokonce i stíhala, pak se jí po zádech proběhl Anubisek - asi mu stála v cestě a on nemohl uhnout a asi ji chtěl přeskočit, ale nějak to nevyšlo a tak si ji na chvíli "osedlal" a pobíhal jí po zádech,než se pres ně dostal před ni :-) , to byl pohled, doufám že to někdo fotil :-)) .. no ale Ní běžela dál, měla sem radost, ale najednou uviděla na dráze kus střapce, utrženýho, tak zakillovala tento zbyteček, měla takovou radost, ale pak když viděla že pejsci běží dál, byla zmatená a začala teda hledat další střapec, ale ten už byl fuč a tak ho šla hledat do cíle, tam ještě nebyl a tak pobíhala po dráze, až se střapeček objevil u cíle, tak si ho šla taky zakousnou... Byl to ale moc povedený běh, trochu mě mrzí že tam ležely ty zbytky, neb si myslím že  by Nína doběhla konečeně do konce se psama, ale příště .. :o)) !!! Před odjezdem si Nína ještě pohrála se svou láskou Garym, konečně jsme jim udělali pár foteček Obrazek a taky si pohrála s Kubíkem-briardíkem majitelů penzionku, kt. se do ní(snad jako každy pes) zamiloval. Nína před ním předváděla indiánské tanečky a lákala ho do "indiánského stanu" v podobě stolečku a Jakoubek neodmítl pozvání a vplazil se tam zaa ní :-)!Obrazek Po sbalení věcí jsme jeli směr domov... Utahaní ale štastní že se psiska i my vyblbli  :-) !!!

Dík našim spolubydlům za spolubydlení, všem za příjemnou společnost a Barči že to dokonale zmákla (i bez mužíčka, kt si užívá na horách :-)!)! Těšíme se na další akci :-) !!!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Fotečky : https://amnio.rajce.idnes.cz/Slavetin/#album

Fotky od "minibulíkovic rodinky" : https://amnio.rajce.idnes.cz/od_minibulikovic/

 

Fota od "Psa Jíry" ( https://www.lassie.cz/ ) - jsou užasné , koukněte , stojí za to ! :-)) : https://amnio.rajce.idnes.cz/Slavetin_od_Jiry/

Supr fotky od Matouše ( https://foto.ceskypes.cz/  ) - díky!!! :-) : https://amnio.rajce.idnes.cz/od_Matouse_Slavetin/

Kopírování textů a fotek z těchto stránek je bez svolení autora zakázáno !!!

Vytvořeno službou Webnode

TOPlist