Chovatelská stanice Ninya Órë

13.9.2003 - 9.3.2017

Amonek je náš Rhodéský Ridgeback, narodil se v Praze 13.9.2003 mámě Sáře (Denny z Vrboveckého mlýna) a tátovi Vincentovi ( Argentinus Pragensis) .Děkujeme "babče" Terce, že nám Amíka svěřila ,  máme je moc rádi !

Amonek má velice neobvyklou barvu - je to takový náš ridgeBLACK :-) - myslím že i a díky ní  nás zná a pamatuje si nás spousta lidí :-) kt.se mezi coursingářema a ridgebackářema pohybují :-) ! Jsem prostě "ta s tím černým ridgebackem !"

Amonek měl 11 sourozenců a s jednim - Gezánkem - se dokonce doteď vídáme, a Amík má Gezánka děsně rád, co dovolí jemu, jinému pejskovi by s těží dovolil ! Díky Amovi jsem také potkala mou nejlepší kámošku Domču, paničku Gezánka! 

Am miluje coursing, nahánění zajíčků (ca což je ale hubován!) , plavání, hrátky se psíma kámošema, hlavně psíma slečnama, miluje jídlo (někdy somruje až to pěkné není!) a hl.miluje nás, jeho rodinu ! Kdo jej zná, ví že je to obližovač první třídy, pořád někomu dává pusiny (zdarma a nešetří ! ), líbá i koně, když jsem mu ukazovala žábu, políbil i ji (asi myslel že se z ní stane krásnaá rodgebacčí slečna, ale ono nic..)a dokonce popusal i kamarádova potkana (měla jsem strach že ho zakousne ale on ne, on ho olízal :-) !)...

Od té doby co máme Nínu nám Am nějak omládl, hraje si někdy jako praštěný štěně :-) a myslím že je rád , že má "ségru" :-))!

 Amčova "životní vášeň " je coursing (více zde co je coursing )... Pramení to nejspíše z jeho vášnivé touhy lovit (dyť je to taky lovecké plemeno že..) . Ke coursingu jsem se dostala v Rudné pod Pradědem, kde si Am také složil LICENČNÍ ZKOUŠKU - 18.-19.6. 2005 , od té doby se pravidelně účastníme závodů (převážně u moravskoslezského coursing. sdružení www.mscoursing.com ) - Amča byl často velice úspěšný - Mistr Moravy a Slezska 06, Moravy 07, 08 ! 

 

 Uvidíme jak to s jeho karierou půjde dál (i když, stárne nám kozlík jeden a taky zná téměř všechny dráhy, kde naše sdružení běhává, téměř na spaměť, což způsobuje jeho přílišné nadbíhání (dyť on chytrolín ví kde střapec  zkončí tak mu jde trochu naproti no ne...), takže se budeme snažit hledat nové a nové dráhy aby si chlapeček zaběhal tam kde to nezná...

Kopírování textů a fotek z těchto stránek je bez svolení autora zakázáno !!!

Vytvořeno službou Webnode

TOPlist