Chovatelská stanice Ninya Órë

Vrh "A"  * 17.6. 2011

 

    NAROZENO 11 ŠTĚŇÁTEK ( 2 FENEČKY A 9 PEJSKŮ)

2 PEJSCI ZEMŘELI ;-(

Fenečky : Ashanti , Ayan

Pejsci : Asad, Amari, Aziz, Ayubu, Amon, Ameer, Abayomi

ŠTĚŇÁTKA JEDNOTLIVĚ

RODOKMEN ŠTĚŇÁTEK

(mezi známé a slavné předky patří jedinci z linie "AVONTUUR" - Anton, Marieta, Madiba,Alfons /appraisal score:94,00%/, Paco) 

          Více o Boscovi ZDE                                        Více o Santanice ZDE!

       

              

       

        

        

       

Proč právě Bosco?

Vzhledem k situaci v Bakgatově rodině jsme museli změnit Santýnčina prvního ženicha (jímž byl původně plánovaný Marvell Bakgat) !!! Jelikož je však pro mě Bakgat jednim z nejlepších burbulů, nového krycího psa jsem hledala jen v jeho potomcích! Chtěla jsem Bakgatovu krev, jeho hlavu, osvalení, pohyb, jednoduše všechny ty úžasné vlastnosti, které předává všem svým dětem! A takového jednoho jeho potomka, který splňuje všechny mé náročné podmínky, jsem našla v Německu! Je jím tříletý plavý pes Bavarian Bosco!!! Tento pes má krásnou, výraznou hlavu a úžasně tmavé oči, což zdědil po svém otci - Maklikreg Berre, a svém dědečkovi -  Bakgatovi!!!

Bosco má rovná záda, což je pro mě velmi důležité, je celkově velmi pevný s nádherným osvalením a s ještě krásnějším předhrudím, než má jeho dědeček Bakgat :-)!

Narodil se 14.3.2008, je 71cm vysoký (k.v.) a váží 70kg.

Je to mladý atletický pes, plný temperamentu a síly, s perfektním pohybem. Jeho majitelé o něm říkají, že je to mazlivý obr s velkým srdcem a že se již od mládí pohybuje „jako velká kočka na pružinách“! Povahově se velmi shoduje s naší Santýnkou, vítané návštěvy jím budou přijaty, na cizince je velmi ostražitý a teritoriální! Miluje svou rodinu a chce být neustále v její blízkosti a prý se strašně rád mazlí a je na klíně :-))! Bosco má neuvěřitelně milou a přátelskou a klidnou povahu, perfektně poslouchá a nic jej nevyvede z míry! Tak, jak jsem měla možnost jej zažít, si dovolím tvrdit, že se Santý jsou tím nejlepsím párem, jejich děti mají předpoklad té nejlepší burbulí povahy! Další Boscova vlastnost, kt. mě nadchla je jecho pohyblivost! Z místa bez okolků přeskočil něco přes metr vysokou ohrádku, jeho lehkost a hbitost je úžasná!

V roce 2010 by 2. nejlepším psem Německa a jeho bodové hodnocení je 89,7% (EBBASA). RTG vyhodnocení : HD A/B , ED 0/0.

Více fotek Bosca :,,,,, ,,,,

(pro zvětšení klik na fotku)

 

 Jeho matka je Bavrian Nele(klik pro fotku)a otec je již zmiňovaný Maklikreg Berre (klik pro fotku), jež je nejlepším Bakgatovým potomkem!

Věřím, že změna krycího psa není nijak radikální, vzhledem ke stejné krevní linii, stejně perfektní  povaze a zdraví, a že „náhradní“ pes dosahuje přinejmenším stejných kvalit, jako pes původně vybrán, a že naše štěňátka budou jak přínosem do chovu u nás, tak dokonalými společníky a ochránci nových páníčků a jejich rodin!

Velice děkuji Miriam Koopen, mé kamarádce  z Belgie, za pomoc, rady, doporučení a ochotu se mnou probírat vše co mě o Boerboelech zajímá :-* !

 

 ( English versionBecause of complicated situation in Bakgat´s family we have changed our plans about stud dog for our 1st litter!!!
Because Bakgat is the best dog for me I have searched among his descendants who carry his bloodline and I found one perfect dog. It is Bakgat´s grandson. His name is Bavarian Bosco. Bosco is son of Berre who is the best dog after Bakgat. Bosco was second best male in Germany 2010. He is 71 cm high,  70 kg weight. His results : HD A/B , ED 0/0. EBBASA 89,7% !

Thanks to Miriam Koopen for help and advices  !)
 

 

*

11.05.2011 13:45

Santýnčino těhotenství

Kopírování textů a fotek z těchto stránek je bez svolení autora zakázáno !!!

Vytvořeno službou Webnode

TOPlist